Adresář

Z města ven

Zámek Zelená Hora

Zámek Zelená Hora
Krásu Zelené Hory můžete zažít v některém z těchto termínů:
1. termín: 2.-3. srpna (9.30 – 19.00 hodin)
2. termín: 9. -10. srpna (9.30 – 19.00 hodin)
3. termín: 16.-17. srpna (9.30 – 19.00 hodin)
Vstupenka na celý víkend vám umožní prohlédnout si všechna patra zámku, sklepení, zahradu i kostel, seznámit se s magickým místem, které nebylo mnoho let otevřené pro veřejnost, s areálem, kde se natáčel film Černí baroni. Pro děti i dospělé je připraven v ceně vstupenky bohatý program: divadelní představení,historická a taneční vystoupení, prohlídky s průvodcem i volné prohlídky obrazů, fotografií, dobových kostýmů a rekvizit, ukázky kovářského, řezbářského a šperkařského umění. Můžete se naučit vyrábět točenou keramiku nebo střílet z luku. Dětská herna včetně trampolíny bude bezplatná a se službou hlídání dětí. Jistě vás potěší nabídka zelenohorských suvenýrů, dárků, pohlednic i prodej limitované série turistických známek Zelené Hory.

Zámek nemá vnitřní vybavení, ale řada místností bude zaplněna výstavami včetně diskusního centra s odborníky na Zelenohorský rukopis. Jedním z průvodců po zámku bude i autor knih o Zelené Hoře. Zmrzlina, melouny, grilované maso, domácí koláčky, stánky se šperky, regionálními výrobky, keramikou, bylinkami z podhradí, výtvarné dílny a umělci tvořící přímo v zahradě zámku dokreslí pohodovou atmosféru, kterou pro vás na zámku Zelená Hora připravilo volnočasové centrum FÉNIX Nepomuk.

Vstupenka platí celý víkend. Je možné opakovaně z areálu zámku odejít, prohlédnout si Nepomuk, Klášter, jít se vykoupat a opět se na Zelenou Horu vrátit. Vstupenka umožňuje vstup se slevou také do muzeí a galerie města Nepomuk a 1x vstup zcela zdarma do venkovních bazénů v Nepomuku. Program se koná za každého počasí. V případě deštivého dne se uskuteční ve vnitřních prostorách zámku. Psi s obojkem vítáni, kola je možné uzamknout v blízkosti hlavní brány na dohled od našich pořadatelů. Sluníčko objednáno:-)

CENY VSTUPENEK:
Zdarma: děti do 3 let (včetně), vozíčkáři a obyvatelé obce Klášter
Slevy: děti do 15 let (včetně), senioři 60+, skupiny od 12 osob (včetně)
Vstup pro dospělého: 120 Kč
Rodinná vstupenka: 300 Kč (max. 2 dospělí + max. 4 děti)

MOŽNOST ZAKOUPENÍ VSTUPENKY:
www.plzenskavstupenka.cz (on-line vstupenky za 120 Kč, osobně v pokladně v Plzni vstupenky ostatní - slevové a rodinné)
V Nepomuku v Informačním centru.
V Nepomuku ve volnočasovém centru FÉNIX.
Poštou oproti platbě předem.

Kontakt: info@fenix-nepomuk.cz nebo 733 301 255.
9:30 - 19:00
Klášter u Nepomuku
733 301 255
info@fenix-nepomuk.cz